Як Готуватись До Технічної Співбесіди?

Менеджерів ще кілька років тому стали активно і масово трейнити, але то простіше — стартові вимоги нижчі, та й язиком махати не UML малювати. Я люблю своє місто, воно комфортне, і цей спокійний темп життя мені до душі. Плюс останні два роки пройшли у режимі ремоуту, тож не бачу змісту кудись релокейтитися. Можливо, у майбутньому кудись із родиною на кілька років і поїдемо, щоб відкривати нові горизонти. Багато хто із замовників — суто бізнесові люди, аж ніяк не технічні. Вони можуть мати певний технічний бекграунд, але все ж пов’язаний лише зі специфікою свого бізнесу.

  • Senior developer уже попрацював із комерційними проєктами понад чотири роки.
  • Вони по-різному проявляють себе в тій чи іншій команді.
  • «Говорити з замовником» це дуже розмите формулювання, але ніхто нібіса не знає з ким конкретно і про що конкретно має архітект говорити.
  • За моїми спостереженнями, близько 10% менеджерів можуть успішно застосувати новий для команди метод й адаптувати під нього свою ситуацію.
  • Кожен лід тільки і робить що говорить з замовником — бо ж треба вияснити нарешті що ж саме треба закодати.

У інших же випадках документація тільки в мінус — віднімає час і сили, не додає користі. «М’яз», який мені вдалося накачати — це здатність працювати з широким діапазоном людей із різних культур, релігій, країн, які поділяють різні системи цінностей. Мені приємно спостерігати, коли мої співробітники розвиваються. І навіть якщо їм стає тісно в моїй команді і вони йдуть туди, де є більше простору для самореалізації, мені приємно бачити їхній успіх. Ментальна «maturity» (зрілість) істабільність у стресових ситуаціях.

Чому Варто Приділити Найбільше Часу Фахівцям, Які Тільки Починають Свій Шлях В Data Science?

Водночас в IT існують професійне й кар’єрне зростання, а також лідерські позиції. Це означає, є місце для спеціалістів з амбіціями! Джуніори — це спеціалісти початкового рівня, що виконують прості таски. Джунові потрібний хороший наставник — тімлід чи робота в сильній команді. Мідли пишуть код і можуть працювати самостійно.

Матеріали з позначкою Спецпроєкт, PROMO, Позиція, Подія, Партнерство друкуються на правах реклами. Редакція Gazeta.ua може не розділяти позицію авторів розділу “Погляди” та не несе відповідальність за матеріали авторів та читачів розділу “Блоги”. Періодичність техогляду для легкових автомобілів, експлуатація яких не пов’язана з комерційною діяльністю, становить 1 раз на 2 роки. Причому нові автомобілі проходять1-шу перевірку на придатність до експлуатації тільки через 4 роки після 1-ї реєстрації. AMO— міжнародна IT-компанія, яка створює продукти та історії для мільйонів користувачів. Маємо своє англомовне медіа, власний відеопродакшн та розробляємо додатки у сфері health & fitness.

Data Science Та Наука

Архітектуру можна зробити колективно, і часто буває, що архітектор — окрема роль в команді або на кілька команд. Іноді молоді спеціалісти, намагаючись справити враження, самі ускладнюють задачу, шукають нестандартні шляхи її вирішення тощо. Не робіть так, інакше самі себе заплутаєте і витратите більше часу на вирішення простого завдання. Якщо вам потрібно масштабувати компанію і розвивати її, не обійтися без регламентів, якісного навчання персоналу і системи контролю за виконаною роботою.

Що має робити Техлід

Менше організаційної роботи, більше — глибоко технічної, але високорівневої, без коду або майже без коду (шлях Technical Architect aka Systems Architect). Плюнути на менеджмент і просто писати крутий код, попросивши всіх менше тебе турбувати (шлях технічного експерта або SME). Спілкування з командою та people management.Здебільшого основний обов’язок тімліда, який забирає більшу частину часу, Вакансія TechOps Lead — бути команді нянькою. Запитайте про майбутні завдання, деталі проекту та технології, про команду, корпоративну культуру, оплату праці, переробки та performance review. Коли ви ставите питання, ви демонструєте свою зацікавленість у цій роботі. Технічна співбесіда — це найважливіший етап відбору, бо саме тут вирішується, наскільки програмісти підійдуть для того чи іншого проекту у компанії.

Питай, І Тобі Дадуть Відповідь

Тож мені легко з ними працювати, все їм пояснювати. Головна відмінність між техлідом і архітектором — у ключових цілях і контексті, в якому вони працюють. Перший має зробити якісний код, базуючись на найкращих практиках, а другий має зрозуміти бізнесові потреби клієнта і перетворити це на правильне рішення. Отож архітектор — це не наступний рівень розвитку техліда. Часто техлід має значно глибші знання в технологіях, ніж архітектор. • Встановлюйте програми із надійних джерел.

Що має робити Техлід

Якщо ж людина не хоче розбиратись у бізнес-потребах клієнта, а просто хоче робити код елегантнішим і ефективнішим — це не архітектор. В такому разі ви можете бути гуру-техлідом, який вирішуватиме імплементаційні завдання, але у напрямі бізнесу розвиватися не вийде. Ми перейшли на постійні https://wizardsdev.com/ заплановані релізи, які відбуваються щомісяця. При потребі і за погодження з замовником — робимо частіше. Якщо хтось щось не встигає — всі про це повідомлені. Все відбувається контрольовано, чітко і стресу таким чином менше, ніж при великих релізах раз на декілька місяців.

Що Почитати В Тему?

Уявіть, ви працюєте на Upwork і щодня супроводжуєте п’ять клієнтів. Під різні потреби набираєте різних людей. Вам не підійдуть фахівці, які багато років займаються продуктовим розробленням. Їхня адміністративність і скрупульозність у рефакторингу, логуванні та інших завданнях не дозволять вам вчасно закривати проєкти. Це ж не одна людина, не одна роль, і навіть не десять. І може виявитись, що говорити з рандомним клерком з боку замовника про останні матчі по бейсболу — це не робота архітекта, раптово.

Як Не Втрачати Мотивацію

Тобто от у вас є функціональні вимоги, ви з них отримуєте нефункціональні, і ваша мета — їх покрити. Все, що безпосередньо сюди не належить, покриває уже Tech Lead. Це спрощує життя і мені, і техліду, який має можливість для маневру. Я не займаюсь мікроменеджментом, не вказую нікому з розробників, де створити який клас, як його назвати і яка в нього має бути функція. Як зробити свою роботу в інтернеті більш безпечною?

При найменшому бажанні з боку держави всі автомобілі з незаводською оптикою можуть опинитися поза законом – про це йдеться навіть у Правилах дорожнього руху. І на наш погляд, це було б цілком справедливе рішення, адже осліплюче всіх навколо світло – пряма загроза безпеці. Тобто повинна бути або справна ABS – антиблокувальна система, або всі гальмівні механізми повинні спрацьовувати синхронно.

Обидва ці твердження не зовсім вірні, а істина знаходиться десь посередині. З одного боку, без автоматизації зараз складно, а в якийсь момент розвитку продукту просто неможливо. Проєкти ніколи не зменшуються, вони завжди розвиваються і ростуть, і чим більше функцій у продукті, тим більше часу треба на їх тестування. Кількість часу, необхідного на тестування, зростає величезними темпами. Менеджмент і процеси.Тімлід — не завжди скрам-майстер, але у будь-який момент має бути готовий його підмінити.

Comments are closed.